Nedan hittar du funktionärslistorna till helgens tävling.
Många av funktionärsposterna kräver inga förkunskaper så har du tex barn som rider lektion kan du som förälder eller mor- och farförälder anmäla dig tillsammans med barnet som funktionär. Kan du inte hjälpa till under helgen behöver vi också hjälp med att iordningställa anläggningen på torsdag den 4 juni och att plocka undan på söndag 7 juni. Vi tar också gärna emot hembakat att sälja i kiosken och servera som fika till våra funktionärer.
Har du möjlighet att fylla någon av de tomma platserna går det fint att anmäla sig via formuläret: https://forms.gle/xPddyLDY7NMx9o6D7 , alternativt skicka ett SMS till Matilda, 0734-272571.
Västar/tröjor till funktionärer finns i teorirummet – glöm inte att återlämna dessa vid helgens slut. Där serveras även frukost, lunch och fika. Ta gärna med en egen vattenflaska. Glöm inte keps, solkräm, regnjacka och ett glatt humör!
Vi ser fram emot härliga tävlingsdagar!